Gimnazijos herbas
Gimnazijos herbas

Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazija

„KŪRYBA IR SAVIRAIŠKA ASMENYBĖS DVASINIAM PASAULIUI – ADVENTO VAINIKAS“

Mūsų gimnazijos 5-IV kl. mokiai lapkričio mėnesį dalyvavo respublikiniame kūrybiniame Dorinio ugdymo projekte

 „KŪRYBA IR SAVIRAIŠKA ASMENYBĖS DVASINIAM PASAULIUI“, TEMA: „ADVENTO VAINIKAS“ .

Pristatome kūrybinius darbus šioje virtualioje parodoje. Dalis darbų buvo atrinkti ir išsiųsti dalyvauti „Adventinių vainikų“ parodoje – konkurse Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje.

Dėkojame visiems tėveliams, kurie nuotolinio mokymosi metu kartu su savo vaikais dalyvavo šiame kūrybiniame procese. Tikimės, kad  Adventinis vainikas papuošė jūsų namus.

O šiandien jau laikas uždegti pirmąją Advento žvakę…

Tegul kiekvieną savaitę viena po kitos uždegamos žvakės būna mūsų atgimstančios vilties, atnaujinto pasitikėjimo ženklas. Kaip šie žiburiai vienas po kito paliečia šviesos ratą, taip ir mes esame pašaukti gerumo spinduliais persmelkti pykčio, neapykantos, susvetimėjimo tamsybes. Tik tada pasaulis pažins ir priims Tikrąją Šviesą, kai mes kiekvienas tapsime „šviesos vaikais“ ir savo gyvenimu liudysime Dievo gailestingumą ir meilę.

Trumpa Adventinio vainiko istorija:

Advento vainikas pirmą kartą buvo uždegtas XIX a. Hamburgo uosta­miestyje. Jaunas evangelikų bažnyčios pastorius Johannas Heinrichas Wichernas pradėjo iš gatvės rinkti vaikus, suteikė jiems pastogę ir maisto. Jis rūpinosi, kad vaikai įgytų profesiją… Jie nustojo elgetauti ir išmoko užsidirbti pragyvenimui.

Per 1838 metų Adventą pastorius, norėdamas, kad visi kartu sakraliau išgyventų šį laikotarpį, sugalvojo, kad nuo gruodžio pirmos dienos kiekvienas berniukas galėtų uždegti po spalvotą žvakutę. Kadangi kasdien būdavo uždega­ma po vieną žvakę, tai buvo pavadinta „Žvakių šventė”. Vienas pastoriaus draugas padarė medinį ratą, ant kurio sudė­jo žvakes. Tai atsirado didelis šviesos vainikas. Visiems tai labai patiko, todėl nuo 1851 metų jie pradėjo vaini­ką puošti eglės šakomis – gyvybės simboliu.

Daugeliui žmonių Advento vainikas taip pat patiko. Tad Šviesos vainiko idėja paplito šeimose. Tačiau iškilo viena problema: kas gi namuose galėjo patalpinti vainiką su dvidešimt keturiomis žvakėmis? Aštuonioliktojo šimtmečio pabaigoje jau liko tik keturios žvakės, atitinkančios keturis Advento sekmadienius: trys violetinės ir viena rožinė.

2020 29 lapkričio