Vyko

Prie šalies Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip öko?“ projekto spalio mėnesio 19-22 dienomis prisijungė ir Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazija, vyko kūrybinės eko dirbtuvės – integruotos technologijų ir vokiečių kalbos pamokos „Sukurk savo tvarios mados kolekciją!

6–8, I–II klasių mokiniai iš antrinių žaliavų bei audinių atraižų sukūrė tvarios mados kolekciją: drabužius ir aksesuarus, juos dekoravo vokiškais žodžiais, spalviniais vokiškumo motyvais.

Vokiečių kalbos dienos tampa tradiciniu kasmetiniu renginiu, per kurį visa Lietuva prabyla vokiškai!

Eko dirbtuves vykdė mokytojos Romualda Malinauskienė ir Jolanta Alsytė

Prieš pat atostogas 7a, 8a ir 8b klasių mokiniai  tapo šviesos dailininkais – fotografais ir išbandė paslaptingą bei efektingą piešimo šviesa techniką. Piešiant su LED švieselėmis drobe tampa aplinka, pieštuku – švieselės ir sukurtą vaizdą užfiksuoja fotoaparatas, o rezultatai kiekvieną kartą yra unikalūs ir stebinantys. Mokiniai išbandė unikalią piešimo techniką,  sužinojo kad būtent tamsoje geriausiai galima matyti ir pažinti šviesą.
Taip pat kiekvienas galėjo tapti nuotraukų herojumi, fotografuojantis su programuojama LED lazda. Edukacijos pabaigoje buvo sukurta bendra visos klasės netradicinė nuotrauka. Tai inovatyvus ir įtraukiantis būdas šiuolaikinių technologijų pagalba atskleisti savo kūrybiškumą, atsipalaiduoti ir mokytis bendradarbiavimo bei vizualaus mąstymo, kuris yra itin reikalingas šiuolaikinėje visuomenėje.

Spalio 16 d. 5b klasės mokiniai kartu su klasės vadove Jurgita Beitiene lankėsi Ventės rage bei Kintų Vydūno centre. Ten mokiniai dalyvavo Kultūros paso edukaciniame užsiėmime Kuršmarių vėtrungės – vėliukai. Mokinukai prisiminimui parsivežė po savo pačių skirtingai nuspalvintą vėtrungę-magnetuką.

Spalio 15d. gimnazijos 6 kl. mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja J. Beitiene netradiciškai leido pamokas – gamino patiekalus. Šiuo metu šeštokai mokosi apie maistą, taigi ši veikla buvo praktinis temos pritaikymas ir gyvenimiškų įgūdžių lavinimas.

Spalio 14 d. IIa ir IIb klasės vyko į edukacinę kelionę „Laivu aplink Rusnę“. Išvykos metu galėjome grožėtis rudenėjančia gamta, išklausėme laivo kapitono pasakojimo apie šiuolaikinius jūrų piratus, jūrininko profesiją. Rusnėje mus pasitiko gidė, kuri pravedė edukaciją „Pažink Rusnę“. Oras mūsų nelepino, bet laivas „Štormas“ ir mes atlaikėme visus sunkumus.

Spalio 7d. 7a klasės mokiniai su istorijos mokytoja Liucija Šertvytiene ir anglų kalbos mokytoja Danguole Naujokiene vyko į H. Šojaus dvarą, kur integruotai mokėsi istorijos ir anglų kalbos. Pamokos netradicinėje erdvėje tema “Knygos kelias”.

Spalio 6 d. IIab klasėms vyko integruotos muzikos ir geografijos pamokos “Lietuvos etnografinių regionų ypatumai”. Pamokas vedė mokytojos G. Matulienė (muzika) bei Z. Kaminskienė (geografija). Mokiniai naudojant IKT susipažino su Lietuvos etnografiniais regionais, jų tradicijomis, kultūra, papročiais, architektūra, kraštovaizdžiu, įžymiais žmonėmis bei muzika. Taip pat mokėsi padainuoti liaudies dainą.