Mokinių skatinimo sistema

PATVIRTINTA

Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos

direktoriaus 2023 m. balandžio 20 d.

įsakymu Nr. V1-24

MOKINIŲ SKATINIMO TVARKOS APRAŠAS

I SKYRIUS

TIKSLAI

1. Skatinti vidinį poreikį tobulėti, įvertinant įdėtas pastangas.
  2. Kelti mokinių motyvaciją atstovauti gimnaziją rajoniniuose, respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose, varžybose.
  3. Skatinti aktyvumą, visuomeniškumą ir pilietiškumą.

II SKYRIUS

SKATINIMO BŪDAI IR FORMOS.

Eil.

Nr.

Požymiai

Skatinimo forma

Laikas ir vieta

Nustatymas

1.

Mokinių pastangos, iniciatyvos, aktyvumas bet kurioje veikloje.

Įrašai e. dienyne rašo dalykų mokytojai, būrelių vadovai, kl. vadovai, administracija.  Mokiniams ir jų tėvams, viešos padėkos žodžiu.

Nuolat

Paaiškėjus faktui

2.

2.1. Geriausi asmeniniai I  pusmečio, m. m.  pažangumo ir lankomumo rezultatai 5-8, I-II ir III-IV klasių tarpe:

Viešas paskelbimas bendruomenei (be konkrečių rezultatų).

Vasaris, birželis, internetinis puslapis.

Įrašai elektroniniame dienyne

2.2. 20 geriausių vidurkių (šimtųjų tikslumu) 5-8  klasėse;

2.3. 10 geriausių vidurkių (šimtųjų tikslumu) progimnazijos skyriuje, I-II ir III-IV klasėse;

2.4. Nepraleidę nei vienos pamokos.

2.5. Po du mokinius iš koncentro padariusius didžiausią pažangą, neatsižvelgiant į balą.

3.

3.1. Geriausi mokslo  metų pasiekimai: pažangumas (įvertinimai 9-10), aktyvumas, lankomumas, pasiekimai olimpiadose, konkursuose, varžybose

Gimnazijos padėkos raštai,    padėkos tėvams.

Birželis, mokslo metų pabaigos šventė.

Įrašai elektroniniame dienyne, klasių vadovų siūlymai.

3.2. Pažangumas:

3.2.1. įvertinimai 9-10;

3.2.2. vidurkis 9 ir daugiau;

3.2.3. 100 dešimtukų per mokslo metus įvertinti mokiniai.

Gimnazijos padėkos raštai,

stende “Žvaigždžių galerija“.

Įrašai dienyne, klasių vadovų siūlymai.

3.3. Aktyvumas gimnazijos veikloje ir už jos ribų

Klasių, būrelių, renginių vadovų siūlymai.

3.4.  Pasiekimai sporte

Klasių vadovų, kūno k. mokytojų siūlymai.

4.

Rajono, šalies  olimpiadų, konkursų, varžybų nugalėtojai ir prizininkai.

Informacija bendruomenei (informacinis ekranas, vidaus tinklas, stendas “Žvaigždžių galerija“), rengėjų padėkos raštai. Arbatėlė su direktore.

Gimnazijos garbė

Švietimo skyriaus vedėjo įsakymai, pranešimai.

5.

Mokyklinių olimpiadų, konkursų, varžybų nugalėtojai ir  prizininkai.

Proginiai padėkos raštai (I vietos nugalėtojams, prizininkams), padėka elektroniniame dienyne (II ir III vietų nugalėtojams).

5-8, I-IV klasių, skyriaus mokinių klasių valandėlių metu.

Protokolai

6.

Geriausias m. m., meniškiausias, sportiškiausias,  didžiausią pažangą padaręs mokinys, geriausia mokslo metų klasė.

Nominacijos 5-8 ir I-IV klasių tarpe, speciali atminimo dovana.

Birželis, mokslo metų pabaigos šventė

Nominacijų suteikimo komisijos sprendimas

7.

Aktyvūs klasės veikloje per mokslo metus.

Proginiai padėkos raštai.

Birželis, klasės valandėlės metu.

Klasių vadovų siūlymai

8.

Geriausi mokslo  metų pasiekimai, numatyti šio aprašo   3,4,6  punktuose.

Edukacinė-pramoginė išvyka

Rugsėjis – spalis, šalies teritorijoje

Darbo grupė sudaryta administracijos, mokinių tarybos, klasių vadovų.

9.

Labai gerai besimokę, ypatingai pasižymėję atskirose srityse, aktyvūs ir gerai besimokę abiturientai.

Įrašai gimnazijos ,,Garbės knygoje‘‘.

Liepa, baigiant mokyklą

Klasės vadovo teikimas, administracijos sprendimas

10.

10.1. 1-4 klasių mokiniams, baigusiems mokslo metus aukštesniuoju lygiu, 5-8, I-III klasių mokiniams, kurių visų mokomųjų dalykų I ir II pusmečio vidurkiai yra ne žemesni nei 8, gavę tėvų sutikimą ir suderinus su dalykų mokytojais, gali būti skiriamas laisvas pamokų lankomumas, tą laiką skiriant individualiam ugdymuisi įvairiose edukacinėse erdvėse. Šių mokinių lankomumas nežymimas, tačiau mokiniai turi laiku atlikti mokytojo skirtus atsiskaitomuosius darbus.

10.2. Dalyvavimas šalies, rajono olimpiadose, konkursuose.

Laisvas pamokų lankymo grafikas

5 darbo dienos

1 darbo diena

Klasių vadovų pasiūlymai pagal mokymosi rezultatus

11.

Skatinimas už uniformos dėvėjimą.

Prizas klasei.

2 kartus per mokslo metus

Administracijos siūlymu

III SKYRIUS

KITOS SĄLYGOS

1. Gimnazijos padėkos raštas – mokslo metams konkurso būdu išrinktos formos raštas su oficialia gimnazijos simbolika, teikiamas direktoriaus įsakymu.

5.. Proginis padėkos raštas – rengėjų (mokytojų, klasių vadovų, direktoriaus pavaduotojų ugdymui, renginio organizatorių), tam tikrai progai, sukurtas, pasirašytas ir įteiktas raštas.

1. Geriausias mokinys iš klasės vadovų pateiktų kandidatų nustatomas vadovaujantis Geriausio mokslo metų mokinio nustatymo metodika (1 priedas).
  2. Meniškiausias mokinys renkamas pagal muzikos, dailės, šokio, kalbų mokytojų bei meno būrelių vadovų siūlymus.
  3. Geriausia m. m. klasė, pagal klasių vadovų pateiktus rodiklius, nustatoma vadovaujantis Geriausios mokslo metų klasės nustatymo metodika (2 priedas).
  4. Padaręs didžiausią pažangą mokinys renkamas iš klasės vadovų pateikto didžiausią vidurkio padidėjimą, praleistų pamokų sumažėjimą, teigiamų elgesio pokyčių pasiekusių mokinių sąrašo.
  5. Geriausių sportininkų dešimtukas nustatomas pagal dalyvavimo varžybose skaičių ir pasiektus rezultatus (3 priedas).
  6. Geriausias sportininkas renkamas iš dešimtuko.
  7. Šio aprašo 4,5,6,7,9 punktuose nurodytų mokinių rinkimą (nustatymą) vykdo direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, į kurią įeina du direktoriaus deleguoti administracijos atstovai ir du mokytojų tarybos deleguoti mokytojai (ne klasių vadovai).
  8. Geriausieji renkami komisijos pasirinktu balsavimo būdu (balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamu tampa komisijos pirmininko balsas).
  9. Esant galimybei, dalyvauti išvykoje siūloma ir kitiems mokslo metų laureatams.

Puslapis atnaujintas: 2023 balandžio 21