Gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su tarnybos būdais Lietuvos kariuomenėje

III-IV klasių gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su tarnybos būdais Lietuvos kariuomenėje.

Mūsų gimnazijoje kovo 22 d. lankėsi Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Klaipėdos regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus verbuotojas vyr. srž. Andrejus Fedijus. Gimnazistus supažindino su nuolatine privalomąją pradine karo tarnyba, kokio amžiaus ir kokiomis sąlygomis šaukiami jaunuoliai atlikti tarnybą. Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – tai galimybė įgyti pagrindinį karinį parengtumą, siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje, atlikti pareigą tėvynei.

Supažindino mokinius su Savanorių karo tarnyba, kuri dažniausiai atliekama savaitgaliais. Kariui savanoriui pajėgose ištarnavusiam 3 metus ir įgijus pagrindinį karinį parengtumą yra įskaitoma nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba.

Aptarė studijų galimybes Karo akademijoje. Lietuvos karo akademija siūlo tris bakalauro studijų programas: Gynybos technologijų vadyba (vadybos kryptis)Nacionalinis saugumas ir gynyba (visuomenės saugumo kryptis), Tarptautiniai santykiai (politikos mokslų kryptis).

Daugiau informacijos adresu: https://www.karys.lt/

Puslapis atnaujintas: 2022 kovo 23