Logopedo

Tikslas – didinti specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių (turinčių kalbos ir komunikacijos sutrikimų) ugdymosi veiksmingumą, siekiant mokinio (vaiko) asmeninės pažangos.

Uždaviniai:

• įvertinti mokinių kalbos raidos ypatumus;
  • nustatyti kalbos ir kitus komunikacijos sutrikimus;
  • stiprinti mokytojų, tėvų (globėjų, rūpintojų) gebėjimą ugdyti mokinius (vaikus), turinčius kalbos ir kitus komunikacijos sutrikimus.

Logopedo teikiamos paslaugos gimnazijoje:

• organizuoja pogrupines ir grupines logopedines pratybas;
  • sudaro specialiųjų poreikių mokinio/mokinių kalbos ugdymo programas, jas taiko;
  • rengia savo veiklos ataskaitą;
  • šalina specialiųjų poreikių mokinių kalbos ir kitus komunikacijos sutrikimus;
  • moko taisyklingai tarti garsus;
  • lavina foneminę klausą;
  • moko garsinės analizės;
  • šalina kalbos leksinės – gramatinės sandaros trūkumus;
  • ugdo rišliąją kalbą;
  • lavina regimąjį suvokimą, atmintį, smulkiąją motoriką;
  • rengia ir naudoja specialiosios pedagoginės (logopedinės) pagalbos teikimo procese specialiąsias mokymo priemones, skirtas specialiųjų poreikių mokinių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų lavinimui;
  • dalyvauja mokyklos vaiko gerovės komisijos veikloje;
  • taiko savo darbe logopedijos naujoves.

Logopedės informacija tėvams:

Individualios konsultacijos ir metodinės pagalbos teikimas tėvams (globėjams, rūpintojams) vaiko ugdymo(si) klausimais.

Puslapis atnaujintas: 2024 sausio 4