Susitikimas su rašytoja ir menininke Igne Zarambaite

Spalio 11d. Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje vyko  susitikimas su rašytoja ir menininke Igne Zarambaite. Mokiniai klausėsi įdomių pasakojimų iš rašytojos gyvenimo. I. Zarambaitė papasakojo apie savo namiškius – du katinus ir balandį, rankų darbo lėles, kurias pati ir kuria. Lėlės yra ypatingos – jos yra būsimų Ignės knygų personažų prototipai. Rašytoja taip pat gamina sapnų gaudykles, baldus, žaidžia futbolą, originaliai dekoruoja savo namų sienas. Susitikimo metu rašytoja pateikė mokiniams idėjų, iš kur gauti kūrybinių minčių tekstams. Anot Ignės, labiausiai kūrybiškumą skatina knygų skaitymas. Rašytoja pateikė idėjų, kas sudaro kūrybinį rašymą, kokią reikšmę tekstuose turi žodžių galia. Padiskutavę, apie ką geriausia rašyti, užsiėmimo pabaigoje mokiniai gavo kūrybinę užduotį – sukurti kūrybinį tekstą – dialogą. Vieno iš užduotį geriausiai įvykdžiusių mokinių laukia dovana – Ignės Zarambaitės knyga „Juodavandeniai“ su autografu. Atsisveikindama rašytoja  palinkėjo kiekvienam „ surasti gerų žodžių, kurie kurtų, šviestų, skatintų svajoti, skristi…“ Malonus, jaukus ir šiltas susitikimas su jaunąja rašytoja I. Zarambaite bei organizuota literatūrinė edukacija – tarsi netradicinė lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje. Tokia pasirinkta veiklos forma leido skleistis mokinių kūrybiškumui.

Puslapis atnaujintas: 2022 spalio 13