Programa „Pažink save“

Praėjusį savaitgalį, balandžio 29-30 d. mūsų gimnazijos  jaunimo grupė dalyvaujanti NVŠ programoje „Pažink save“ turėjo įsimintiną įvykį – išvyką ir dvi džiaugsmo kupinas dienas Palendrių Šv. Benedikto vienuolyne, Svečių namuose „Aušros žvaigždė“.

Pirmoji diena prasidėjo žvilgsniu į save. Biblinė Samsono istorija padėjo pažvelgti į stiprybes ir silpnybes, kurias galime panaudoti savo talentų ugdymui.  Vėliau jaunimą priėmė br. Tėvas Grigalius Casprini OSB.

Jis papasakojo apie vienuolyno istoriją, vienuolinio gyvenimo regulos ypatumus. Ypatingas dienos įvykis – dalyvavimas Švč. Sakramento adoracijoje – jaunimas giedojo šlovinimo giesmes, turėjo galimybę priimti susitaikymo sakramentą, patirti užtarimo maldos dovaną. Diena baigėsi prie džiaugsmingo vakaro laužo. Sekmadienis prasidėjo Šv. Mišiomis vienuolyno bažnyčioje. Pirmą kartą jaunimas dalyvavo tokiose tyliose Mišiose, ir tai tikrai buvo iššūkis visiems. Ne vienam kilo klausimas, kaip įmanoma ištverti tokį gyvenimo būdą… Po Mišių laukė pats įsimintiniausias susitikimas su Kauno arkivyskupijos kunigais redemtoristais Rastislav Dluhý CSsR ir Peter Hertel CSsR atvykusiais į Lietuvą iš Slovakijos.  Jaunimui labai patiko svečių betarpiškumas, paprastumas, gyva, suprantama kalba apie žmogaus pašaukimą, gyvenimo prasmę ir savo vietos pasaulyje paieškas. Dienos kulminacija – arbatos popietė su vienuolyno broliais. Nenusakoma nuotaika apėmė žvelgiant į brolių vaišingumą… Su kokia mylinčia širdimi jie patarnavo jaunimui pilstydami arbatą, vaišindami saldumynais.  Valandėlė netruko prabėgti – jaunimas nepritrūko klausimų broliams apie jų gyvenimą, pašaukimą, kasdienybę.

Sekmadienio veiklos pabaiga – pokalbis apie dovanas, kurias gauname vieni iš kitų ir kurias mums dovanoja Dievas. Mes nei vienas neabejojame, kad šis savaitgalis buvo labai brangi Dangaus dovana mums. Štai kokiomis mintimis dalinasi jaunimas:

„ Šis savaitgalis sukėlė man daug šiltų emocijų ir jaukių prisiminimų. Grįžau namo laiminga ir atsinaujinusi, kažkuo pasikeitusi, į gyvenimą žiūriu su meile ir džiaugiuosi dėl mažiausių dalykų…“

„Patiko adoracija, laužas, atvažiavę kunigai iš Slovakijos, maistas, ir turiningai praleistas laikas. Ilgokos buvo Šv. Mišios ir vienuolių apeigos, bet sužinojome, kas jos ir kaip jos vyksta. Nesigailiu kad važiavau.“

„Maniau, kad nereikia važiuoti į Palendrius, bet atvykus nuomonė pasikeitė. Labai patiko susipažinti su vienuoliais, su jų gyvenimu. Patiko atvažiavę kunigai iš Slovakijos – jų pasakyti žodžiai labai nuoširdūs. Esu klausius jūsų, kokia yra gyvenimo prasmė, bet atvykus čia ir išgirdus vienuolių ir kunigų slovakų patirtį, tikriausiai jau supratau…“

„Labai padėjo užtarimo malda, nes pasijutau labai gerai ir tikrai dar kartočiau. Buvo labai draugiška aplinka. Tai nuostabiausias savaitgalis. Ačiū jums.“

„Prieš važiuojant maniau, kad nepatiks ir kad nieko įdomaus nebus, ir kad veiklos nebus, bet klydau, buvo smagi veikla. Buvo įdomų sužinoti apie vienuoliu gyvenimą. Kai ėjau išpažinties, pradžioje labai bijojau, bet per pokalbį supratau, kokie švelnūs ir geri yra vienuoliai. Antra diena buvo gan liūdna, nes nenorėjau palikti kambario, nenorėjau palikti tos vietos. Buvo toks jausmas, kad pažįstu tuos žmones ir pažinojau šią vietą visą savo gyvenimą.“

Džiaugiuosi, kad jaunimas galėjo turėti tokį prasmingą savaitgalį.  Ir esu dėkinga visiems, kurie įdėjo daug pastangų, kad ši kelionė galėtų įvykti. Štai taip nuostabiai bendradarbiaujat sudaromos sąlygos išsipildyti Rašto žodžiams: „Leiskite mažutėliams ateiti pas mane ir netrukdykite, nes tokių yra Dievo karalystė“ (Mk 10 13-16).

Veiklų akimirkas galima pamatyti galerijoje

Puslapis atnaujintas: 2023 gegužės 4