Kultūros paso edukacija „Kiaušinis, dinozauras ir višta – kas čia bendro?“

Gegužės 22 d. Gardamo skyriaus pradinukai lankėsi Klaipėdos rajone, Radailiuose įsikūrusiame Dinoparke, kur dalyvavo kultūros paso edukacijoje „Kiaušinis, dinozauras ir višta – kas čia bendro?“

Tai kas pirma – kiaušinis, višta ar visgi dinozauras? Vaikai leidosi kelione laiku prieš milijonus metų. Edukacijos metu sužinojo apie evoliucijos kaitą, apie vištų protėvius – dinozaurus, apie archeologinį paveldą. Užsiėmimo metu buvo pateiktos šešios dinozaurų savybės snaudžiančios vištų genuose. Kaip mokslininkai teigia – vištos genome vis dar tebėra daug dinozauro DNR, tad vaikams buvo pateikta ne tik sausa istorija apie pasaulio formavimą ir tuo metu egzistavusius gyvius, bet ir įdomūs faktai, kurie suteikė pažinimo džiaugsmą, sąmoningumą ir kūrybingumą. Vaikai keliavo į praeitį – į triaso, juros bei kreidos periodus ir susitiko įspūdingiausius priešistorės dinozaurus, augalus ir gyvūnus, tyrinėjo priešistorinį pasaulį per potyrius, per vaizduotę ir praktinius užsiėmimus. Archeologinis paveldas suteikė galimybę susipažinti su žemėje paslėptais lobiais, vienas iš jų – suakmenėję dinozaurų kiaušiniai, kurie įrodo, kad ir didieji mūsų ropliai – dinozaurai dėjo kiaušinius. Užsiėmimo metu moksleiviai skaptavo kiaušinius, ieškojo dinozaurų embrionų. Darbas reikalavo nemažai kruopštumo, atsakomybės ir kūrybos. Didžiausia paskata – kad atrastą embrioną, vaikai galėjo parsinešti namo, parodyti tėveliams. Po to teko išbandyti visus Dinoparke esančius atrakcionus, pasilinksminti batutų parke, pamaitinti alpakas ir triušiukus. Patyrę daugybę teigiamų emocijų džiaugėsi smagiai ir turiningai praleista diena.

Puslapis atnaujintas: 2023 gegužės 23